Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytacie?
Autor Wiadomość
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 1:30 pm   

Ja czytam trylogię Nory Roberts-Klucz ?wiatła, Klucz Wiedzy i Klucz Odwagi. Jak dla mnie dość przewidywalne, ale wciągające :D
_________________
 
 
KsiężniczkaSara 

Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 4
Skąd: Dębica
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 12:12 am   

Jesienna miłość - Nicolasa Sparksa :) bardzo fajna książka
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 2:57 pm   

Katarzyna. napisał/a:
Ja najczęściej czytam Kinga, ostatnio trochę Browna i Williama Whartona. Tego ostatniego chyba lubię najbardziej.
Czasami jakiś kryminał wchłonę....
Czytam dosyć często 2-3 sztuki miesięcznie.


ja czytam 2-3 sztuki tygodniowo :D
_________________
 
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 7:43 pm   

Mnie bardzo wciagaja thrillery psychologiczne, horrory i kryminaly. Oczywiscie nie pogardze ksiazka fantasy. Lubie takze ksiazki typu tych autordtwa Dana Browna. Bardzo lubie Jefery Deavera (Kolekcjoner kosci, Mag) Teraz czytam Twarze Zla Briana Freemana. Dosyc lekko sie czyta powiem szczerze :)
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 10:14 pm   

Odkąd jeżdżę sama do pracy (30 minut tramwajem) nadrabiam zaległości czytelnicze. Teraz czytam "Mansfield Park" Jane Austen. Polecam.
_________________
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 7:50 am   

klara76 napisał/a:
Teraz czytam "Mansfield Park" Jane Austen. Polecam.

Jak dla mnie to (obok "Emmy") najnudniejsza książka Austen. :cool: :wink:
Zabieram się właśnie za "Krystynę, córkę Lavransa" - aż dziwne, że jeszcze jej nie czytałam - natykam się na tę powieść w różnych okolicznościach od dobrych 15-tu lat i wciąż odkładałam na później.
_________________
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 8:50 pm   

Tak, czesto tak jest, ze zabiera sie do ksiazki po kilka razy i dopiero po jakims czasie sie ja czyta. Ja potrafie kupic ksiazke ktora czytam dopiero po kilku miesiacach :?
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
EwaM 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 2:14 pm   

Ja jestem (niestety :P ) uzależniona od czytania książek. Co jakiś czas wpadam w ciąg i wtedy prawie nic nie jest w stanie oderwać mnie od lektury. Wszystkie obowiązki zaniedbane. Więc z rozsądku omijam książki szerokim łukiem w okresie nasilonej pracy, np sesja, przedświąteczne porządki itp.
Również z rozsądku nie czytam po nocach, a kiedyś zdarzało mi sie kończyć czytanie o 5 rano. :lol:
Za to w wakacje ndrabiam zaległości.
Co czytam? Wszystko!
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Sro Sie 15, 2007 11:35 am   

Asiek napisał/a:
klara76 napisał/a:
Teraz czytam "Mansfield Park" Jane Austen. Polecam.

Jak dla mnie to (obok "Emmy") najnudniejsza książka Austen. :cool: :wink:
.



Im dłużej czytam tym bardziej się z tobą zgadzam. Idzie mi to jak krew z nosa, chyba zarzucę tą książkę i znajdę sobie coś innego :D
_________________
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Sie 15, 2007 6:44 pm   

Ja obecnie wzięłam się za Christie i Whartona (znów) ;)
_________________
 
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 10:39 am   

Wczoraj zaczelam czytac 'Dzieci Hurina' Tolkiena. Bardzo mnie wciagnela. Dzis ja pewnie skoncze 8)
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
pscoolka 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Łódź/Holandia
Wysłany: Czw Lut 14, 2008 4:01 pm   

uwielbiam czytac a tym bardziej jak jestem na obczyznie to poprostu łaknę polskie ksiązki, potrafie 4 tygodniowo przeczytac:) no więc jak jade do Polski na świeta to wmojej torbie sa prawie same ksiazki, jedzenie i pare ciuchów
\a z ksiazek ktore bardzo mi sie podobaly to chyba Cien wiatru
_________________

 
 
 
wiedzmapat 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 1:59 pm   

Bardzo lubię czytać, choć nie zawsze pozwala mi na to czas...., jednak jak zacznę już to książka pochłania mnie do reszty.
Bardzo lubię książki John Grisham, Paulo Coelho, Stephen King......i szczerze mówiąc to cały mój zbiór książek w większości zajmują książki tychże autorów.
_________________


 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 09, 2008 9:50 pm   

Ja teraz czytam WIECZÓR Susan Minot. Na podstawie tej książki nakręcony zostaŁ film o tym samym tytule. Film ogląda się dobrze ale książkę czyta ciężko.
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 11:55 am   

Ostatnio mam fazę na Borysa Akunina i jego książki z Erastem Fandorinem jako głównym bohaterem. Obecnie czytam już piąty tom :)
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 9:38 pm   

Ja teraz zaczytuję się w Kapuścińskim. Wszystko dzięki kolekcji Gazety Wyborczej. Polecam. W końcu wiem dlaczego nazywano go "królem reportażu".
_________________
 
 
 
Dzesia 


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 64
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 2:28 pm   

Jestem bibliotekarką, kocham czytać! :) Lubię odnawiać znajomości z klasyką, ale z przyjemnością sięgam po pozycje, o których kompletnie nie mam pojęcia. To jak wycieczka w nieznane :) Teraz np. czytam: Mehmed "Księga miłości", Alfred Andersch "Córka", Stig Claesson "Kto kocha Yngvego Freja?". Poza tym uwielbiam książki dla dzieci i często je pożyczam. Najczęściej czytam w drodze do pracy (jadę pół godziny autobusem), ale takze w innych sytuacjach - w poczekalni u lekarzy, na przerwie w pracy, u rodziców, kiedy sobie odpoczywam, dosłownie wszędzie. Jestem totalnym maniakiem w tej kwestii i za nic nie chcę tego zmieniać! :)
 
 
evelinka 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pią Maj 02, 2008 1:06 pm   

Ja uwielbiam książki Joanny Chmielewskiej
 
 
fewka 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 02, 2008 1:35 pm   

A ja jestem na etapie literatury rosyjskiej (klasyka) i wszystko co wiąże sie z kobietami w islamie...Prócz obowiazkowych lektur zwiazanych z praca mgr.
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Maj 02, 2008 4:59 pm   

pscoolka napisał/a:

\a z ksiazek ktore bardzo mi sie podobaly to chyba Cien wiatru


O tak! Takich książek sie nie zapomina. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
 
 
Klaudynka 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 3:18 pm   Paulo Coelho

Książki Paula Coelho. Według mnie twórczość pisarza jest fascynująca i zmusza do refleksji...
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 6:53 pm   

ja obecnie czytam Marqueza "MiŁość w czasach zarazy"
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Maj 17, 2008 4:23 pm   

A ja uwielbiam Harlana Cobena- czytałam już wszystkie jego książki, najfajniejsze są te, w których głównym bohaterem jest Myron Boiltar. Książki Cobena bardzo fajnie się czyta, nie są trudne w odbiorze, ale bardzo przyjemne, no i bardzo wciągające :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Sro Maj 21, 2008 9:01 pm   

Ja aktualnie jestem na etapie Sapkowskiego, drugi tom 'Wiedzmina'. Na pocztaku dosyc ciezko mi sie pierwsza czesc czytalo, ale pozniej jak juz tak sie dokladnie wczytalam, to poszlo. :mrgreen: Uwielbiam tego typu literature :) Teraz tylko czekam na wyjazd do Polski zeby zakupic kolejne czesci :)
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 21, 2008 10:51 pm   

tweety jak ja Ci zazdroszczę! zazdroszczę, że dopiero zaczynasz Wiedźmina. ja niedawno dosłownie "połknęłam" cały cykl i potem przez jakiś tydzień byłam na ostrym "głodzie" wiedźminowym i żałowałam że się już skończyło :mrgreen: a teraz mnie wzięło na książki Michaela Cunninghama (tego od "Godzin" - vide film z Nicole Kidman w roli Virginii Woolf) i przeczytałam w tym tygodniu "Godziny" i "Dom na krańcu świata", a dziś zabieram się za "Z ciała i z duszy" :smile: jestem prawdziwym książkowym skrytożercą. :cool:
_________________
 
 
summer-sun 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Lis 2006
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 1:44 pm   

dla mnie ostatnio nr 1 jest Haruki Murakami i Anchee Min :cool: piszą zupełnie różnie, o zupełnie różnych sprawach- ale obydwoje robią to rewelacyjnie ;)
_________________
 
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 7:02 pm   

Hatifnatka napisał/a:
potem przez jakiś tydzień byłam na ostrym "głodzie" wiedźminowym i żałowałam że się już skończyło


wiem dokladnie o czym mowisz, najgorsze jest to, ze nie moge sobie isc do sklepu i poprostu kupic, teraz jak bede jechac do domu, to kupie wszystkie czesci.

Teraz czytam 'Historyka' Kostovej, musze przyznac, ze wciagajaca :mrgreen:
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
elka85 


Wiek: 39
Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 410
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 8:36 pm   

A ja ostatnio skończyłam trylogię "Władcy Pierścieni " i bardzo mi się podobało :D Teraz też jestem na małym głodzie :smile: Zaraz sobie znajdę kolejną książkową ofiarę :smile:
_________________

 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 5:43 pm   

A moze 'Mroczna Wieza' Kinga? Podobno jest ona porownywana wlasnie z 'Wladca Pierscieni'. :) Ja mam zamiar sie za to wziac po przeczytaniu 'Wiedzmina' - ale na to musze troszku poczekac :)
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 40
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Cze 25, 2008 9:08 pm   

Uwielbiam Judith McNaught-zakochałam sie w jej książkach(Whitney Moja miłość szczególnie)
czytam od 4 roku życia-na początku bajki ale potem co mi tylko w rękę wpadło.
Lubię Hannę Ożogowską,Joanne Chmielewską-Astrid Lingred,Daniel Stell,Mario Puzo(Ojciec Chrzestny (...)

:ok:
 
 
evelinka 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 5:31 pm   

Aktualnie moja lektura to "Sekret Pawła" Jose H. Prado Floresa. Książka opisuje życie św. Pawła
 
 
justinaa 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 9:11 am   

ja jestem obcenie na etapie książek ze spiskową teorią dziejów w tle :) najpierw był "Szyfr Szekspira" o tym, że Szekspir nie napisał swoich dramatów, a teraz na tapecie jest "Historyk" czyli o tym, że Dracula żyje :)
czeka na mnie jeszcze "Imprimatur" oraz "Ostatni Templariusz" oraz ksiażka o kradzieży Mona Lisy, ale niestety nie pamiętam tytułu :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 10:30 am   

Właśnie skończyłam książkę "Kot, który czytał wspak" Lilian Jackson Braun. Pierwsza z 30-sto tomowej serii, reklamowana jako największy hit od czasu Agathy Christie. Jako kryminał - taka sobie, akcja trochę niemrawa. Jako studium charakterów, w tym przede wszystkim kota - rewelacyjna. :)
 
 
magdasid 
kocia mama ;)


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 369
Skąd: Uć ;)
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 12:59 pm   

justinaa napisał/a:
ja jestem obcenie na etapie książek ze spiskową teorią dziejów w tle :)


To polecam Jamesa Rollinsa i jego "Mapę trzech mędrców" :)

[ Dodano: Sob Lip 19, 2008 1:02 pm ]
Audiolka napisał/a:
czytam od 4 roku życia-na początku bajki ale potem co mi tylko w rękę wpadło.
Lubię Hannę Ożogowską,Joanne Chmielewską:ok:
Audiolko, to widzę, że jesteśmy bardzo podobne :) Ja też zaczęłam bardzo wcześnie czytać :) A na Chmielewskiej się wychowałam :D Moja Mama jest jej oddaną wielbicielką. Moja ulubiona książka Pani Joanny to "Wszystko czerwone " :razz:
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 2:47 pm   

Ja uwielbiam czytać jak już mnie coś wciągnie to muszę znaleźć czas żeby do końca przeczytać :smile: .Ostatnio jestem na etapie Danielle Steel i bardzo mi się jej książki podobają...W zeszłe wakacje przeczytałam "Sagę o Ludziach Lodu"-47 tomów ale czyta się świetnie :lol: Wcześniej jeszcze z mamą czytałyłsmy kryminały medyczne-np.Cook,ale ostatnio jakoś nie mogę się na tym skupić
_________________

 
 
 
magdasid 
kocia mama ;)


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 369
Skąd: Uć ;)
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 3:56 pm   

niesia2708 napisał/a:
W zeszłe wakacje przeczytałam "Sagę o Ludziach Lodu"-47 tomów ale czyta się świetnie :lol:


Sagę o Ludziach Lodu pierwszy raz przeczytałam jak byłam w 8 klasie. Biłyśmy się prawie z koleżanką o poszczególne tomy. I wracałam do niej wielokrotnie. :D A jeśli chodzi o Danielle Steel-o milion razy bardziej wolę Norę Roberts. Polecam szczególnie "Księżyc nad Karoliną".
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 4:11 pm   

Z Danielle Steel najładniejsze książki które do tej pory przeczytałam to "Zoja" i "Nadzieja".Na prawdę godne polecenia
_________________

 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 4:14 pm   

zaczelam wlasnie takie mile dowcipne czytadelko "niania potrzebna od zaraz" i jest swietne jak sie nie ma czasu przez male dziecko :)
na wakacje mam juz naszykowanego Kellermana - "klub spiskowcow" i zadie smith "lowca autografow"

czytam wszystko.. gazety... ksiazki - od harrego pottera i mary poppins po krwawe kryminaly o psychopatach... w chwilach glodu czytam nawet naklejki na sloikach ;/ jestem uzalezniona od druku
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 3:59 pm   

Czytam teraz Agathę Christie i... jeszcze długo będę czytała bo ściągnęłam sobie pakiet 52 ebooków... :wstyd: Jestem uzależniona...
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Czw Sie 21, 2008 9:45 am   

Ostatnio - Dana Browna ' Anioły i Demony"
Obecnie - "PS. Kocham Cię"
A czeka - Dan Brown " Cyfrowa Twierdza"
 
 
 
agniesia22 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 11:22 pm   

Nie lubie czytac książek. Dla mnie mogłyby nie istniec. Były chyba 4 ksiązki jakie w życiu przeczytałam od początku do końca.
_________________


 
 
 
Kociadło 


Wiek: 40
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:43 pm   

ja uwielbiam czytać ostatnio pochłonełam E.-E. Schmita - Kiedy byłem dziełem sztuki i Oskar i Pani Róża oraz C. Aherna PS Kocham Cie. Dziś zabieram sie za czytanie P. Coelho ( 5 raz) Podręcznik wojownika swiatła
_________________
 
 
 
Mroweczka 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 8:28 pm   

Ostatnio czytalam Elizabeth Gilbert " jedz, módl sie , kochaj" Swietna i polecam !! ! A ksiazke ktore mnie oczarowala czytalam 6 razy to "Cień wiatru " Carlos Ruiz Zafón swietna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z innego gatunku tez super Maja Lidia Kossakowska "Siewca wiatru".
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 9:37 pm   

a ja w czasie, kiedy smoczek spi wyczytuje Cobena. wyczytuje, bo mam malo czasu i trudno powiedziec ze czytam... jak czytam to sie delektuje, a to pozeram - 3 tygodniowo... dobrze, ze facet troche napisal... na miesiac bedzie.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:32 pm   

Ja teraz nadrabiam zaległości jak czytam dziecku na dobranoc. Przeczytałam już jej kilka kryminałów. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 9:29 pm   

EwaM napisał/a:
Czy są książki, które was zauroczyły? Takie do których wracacie co kilka lat? Albo takie, które waszym zdaniem powinno się przeczytać, albo są godne uwagi mimo, że nie rewelacyjne?
I odwrotnie. Czego czytać nie warto?

Czy wracacie czasem do już przeczytanych książek, czy też odkładacie je na zawsze na półkę? Czy próbujecie wracać do książek przez które wcześniej nie byliście w stanie przebrnąć?


Uwielbiam czytać.
Często moja lektura wypada banalnie. Nie przepadam za klasyką. Wolę coś lekkiego, bo jest dla mnie bardziej odprężające.
Uwielbiam większość starych książek Chmielewskiej (właściwie się na niej wychowałam, bo czytam ją od 7 roku życia), Tolkiena (i to nie tylko Władcę czy Hobbita - przebrnęłam przez Silmarillion, a utknęłam dopiero na Niedokończonych opowieściach), Harry'ego Pottera (niedawno kupiłam polską wersję, bo wcześniej leciałam na oryginale), Bridget Jones jest zawsze idealną lekturą na wakacje, Bajki robotów i Cyberiada Lema (inne już mi nie wchodzą), Mikołajek, Deavera ale tylko serię z Lincolnem i Amelią (para z Kolekcjonera kości), Wyznania gejszy, Pratchett. W zasadzie wszystkie te książki bym poleciła. A nawet dużo więcej.
Czy wracam do książek, które lubię? Oczywiście. Nie słucham muzyki, więc dla mnie książki są jak różne rodzaje muzyki dla innych. Najczęściej czytam 3-4 na raz sięgając po wybraną w zależności od nastroju.
Czy wracam do książek, przez które nie mogłam przebrnąć kiedyś? Czasami tak. Do Władcy podchodziłam 3 razy i dopiero za 3 się udało. Na tej samej zasadzie podchodziłam 3 razy do Sapkowskiego. W każdej próbie "doczytywałam" się dalej, ale 3 próba była również nieudana i nie zamierzam próbować ponownie. A są też książki, po które już więcej nie sięgam. Na przykład debiut Masłowskiej. Zazwyczaj są to książki odrobinę "cięższe".
Czego moim zdaniem czytać nie warto? A po co rozważać czytanie w takich kategoriach? Zawsze warto czytać. Warto czytać dla samej czynności czytania, która gimnastykuje umysł.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lis 27, 2008 8:53 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 9:39 pm   

z biegiem lat czytam coraz mniej, ale...

ukochana...

magiczna...

jedyna...

sentymentalna...


i jeszcze wiele, wiele innych, ale to są moje naj...
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 9:39 pm   

No to może ja zaczne :)
Pochłaniam ksiażki w duzych ilościach i nie mam sprecyzowanych gustów jesli chodzi o gartunek. Nawet jak jest to najwiekszy gniot to staram sie go skonczyc, zawsze majac nadzieje ze moze jeszcze bedzie lepiej :)
Nie czytam ksiażek kilka razy, poprostu szkoda mi czasu, jest jeszcze tyle do przeczytania... :) Ale czasem chodzi mi po glowie jakies zdanie, postac, opisywany fragment.. wtedy siegam na polke zeby sobie przypomniec jak to dokladnie wygladalo. naogoł wyglada to tak ze podchodze do bibloteczki wyjmuje ksiazke i szukam szukam... i tak w bezruchy mija mi godzina :)
Kiedys uwielbialam Jonathana Carrolla i "Na pastwe aniołów", teraz troche mi przeszlo :)
Bardzo lubie Umberto Eco a ostatnio systematycznie i pokolei pochłaniam ksiazki Kapuścińskiego :)
Bardzo miłym zaskoczeniem sa dla mnie ksiazki Cejrowskiego, dowcipne, konkretne, pachnace tropikalnym lasem :)
Natomiast totalnymi gniotami sa dla mnie ksiazki Dana Browna, przeczytałam dwie ze by miec swoje zdanie o tym autorze, jak dla mnie literatura pociagowa :) , podobne zdanie mam do Harrego Pottera, przeczytałam 4 pierwsze tomy, wiecej mi sie porostu nie chciało :]
troche sie rozpisalam ale.. to moj konik i moge długo :) Jak mi sie jeszcze cos przypomni to napisze :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 9:42 pm   

Ja uwielbiam czytać książki i jak tylko mam wolną chwilę to po nie sięgam.Na ogół jest to lekka lektura-Danielle Steel,Nora Roberts.Miałam też "etap" czytania Roberta Cook-a.Bardzo podobała mi się także "Saga o Ludziach Lodu" po którą bym chętnie znowu sięgła,ale niestety nie mam na to czasu,a wiem że jak zacznę 1 tom to się nie będę mogła oderwać...
_________________

 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 9:57 pm   

szaraczarownica, po raz kolejny utwierdzilam sie w tym, ze gust mamy nadzwyczaj podobny... :)
szaraczarownica napisał/a:
Harry'ego Pottera (niedawno kupiłam polską wersję, bo wcześniej leciałam na oryginale), Bridget Jones jest zawsze idealną lekturą na wakacje, Bajki robotów i Cyberiada Lema (inne już mi nie wchodzą), Mikołajek, Deavera ale tylko serię z Lincolnem i Amelią (para z Kolekcjonera kości)


to wszystko moglabym i ja napisac. Chmielewska czytalam wiele lat temu, a moja ulubiona to "wszystko czerwone". teraz mam niestety mniej czasu na czytanie, ale wciaz potrafie zarwac noc, jak cos mnie wciagnie.. a wciaga mnie Coben... wlasciwie kazdy.. przeczytalam Dana Browna, ale w pewnym momencie zaczal mnie nudzic..
uwielbiam wracac do Mary Poppins i serii don camillo.
nie znosze romansidel, bo mnie nudza...
wracam tez czasem do ksiazek Jonathana Carolla.. "muzeum psow", "kraina chochow"...
uwielbiam abstrakcyjny humor Douglasa Adamsa autora "trylogii w pieciu czesciach", czyli "autostopem przez galaktyke"
moja pierwsza przeczytana samodzielnie ksiazka "mala ksiezniczka" - sentyment do konca zycia...............
na wakacjach czytuje biografie przerozne i w ogole wszystko.... tak juz mam.. a najbardziej nie lubie jak jakas ksiazka, ktora zaczelam czytac okazuje sie tego niewarta... trace tylko czas, a i tak ja doczytam w bolach do konca.
aaaaaaaaa i jeszcze jedna ksiazka... polecono mi ja, ale nie moglam jej jakos zaczac.. pozniej okazalo sie, ze jak zaczelam to musialam doczytac ja do konca.. jest ciezka do zdobycia, ale jak sie komus uda, to polecam z calego serca. "tamten poranek" k. korpolewskiej - moje najwieksze zaskoczenie, cudowna ksiazka...


no i jest jeszcze jedna, ktora przeczytalam tyle razy mniej wiecej ile razy ogladalam film (a to naprawde duzo) "przeminelo z wiatrem" - zawsze zalewam sie lzami, gdy rhett odchodzi...............
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl