Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytacie?
Autor Wiadomość
FifthAvenue 


Wiek: 47
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 10:20 am   

Zgadzam sie bardzo bardzo bardzo. Jane Austen pozwolila mi bezbolesnie przebrnac przed dlugasny semestr powiesci na uniwerku. Teraz mam caly stosik pozycji, ktore polykam jedna za druga, ale kiedys na pewno do J.Austen wroce. bardzo lubie jej styl. Na tamte czasy to bylo cos, a i dzisiaj sie fajnie czyta.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 1:42 pm   

Emmę niestety też już widziałam :|
no, ale przeczytam. na pewno. i inne też, jak tylko je gdzieś dorwę ;)
_________________
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 1:53 pm   

Szczako - ale jeszcze jeśli możesz nie oglądaj "Mansfield Park"! Skopali tę ekranizację według mnie...
Coś się wogóle J. Austein modna w kinematografii znów zrobiła.

A propos sfilmowanej Emmy - to są dwa filmy, ostatni z Gwyneth Partlow, ale ja uwielbiam nieco starszą, angielską wersję z wczesnych lat 90-tych.
Ostatnio zmieniony przez rorrim Czw Lip 20, 2006 1:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 3:50 pm   

w takim razie nie oglądam. przynajmniej dopóki nie przeczytam książki.

Emmę, widziałam tą nowszą. Dumę i uprzedzenie też, a podobno serial BBC jest o niebo lepszy (w sumie, nic dziwnego).
_________________
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 4:02 pm   

Ja zgodzę się z Rorrim, Szczako nie przeczytaj więcej książek Jane Austen. Mnie osobiście chyba najbardziej urzekło Mansfield Park, ale wszystkie bardzo lubię. I też żałuję, że ich jest tak mało.

[ Dodano: Czw Lip 20, 2006 4:08 pm ]
szczako napisał/a:
a podobno serial BBC jest o niebo lepszy (w sumie, nic dziwnego).[/size]


Ja uwielbiam oglądać ten serial, kilka lat temu kupiłam sobie na VHS go na Amazon i teraz mój Tomek się ze mnie śmieje że potrafię mówić razem z aktorami. A ostatnio też kupiłam sobie 6 pak filmów Jane Austen (nakręcone przez BBC).

A c nowej "Dumy i Uprzedzenia" to nie wszystko jest tam jak w książce, natomiast w serialu BBC przez 5 godzin można obejrzeć dość dobre odwzorowanie książki, bez żadnych dodatkowych pomysłów reżysera (no może obrócz kąpieli Darcy'ego w stawie)
_________________
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 9:59 pm   

Kurcze - skrzywię watek, ale tylko na moment. Nie bijcie :wink:

Olusia ja też uwielbiam - wręcz kocham ten serial BBC "Duma i uprzedzenie" :wink: Oglądałam go jak leciał na TVP1 kilka lat temu, a teraz mąż mi go ściągnął i też już znam na pamięć teksty postaci.
A kąpiel Darcego w stawie hmmm...choć nie ma tego w książce to, to jest bardzo w stylu Austein :wink:
A co jest w tym 6-paku DVD? Jest Emma?


Wracam do tematu głównego wątku - teraz czytam "Nowe przygody Mikołajka" Sempe i Gościnnego i zaśmiewam się przy tym do łez :D
Lubicie/czytałyście Mikołajka w dzieciństwie?
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 10:05 pm   

Oczywiście ubóstwiam Mikołajka :mrgreen: A tą książkę, którą teraz czytasz podarowałam na jakieś święto mojemu tacie, również wielkiemu miłosnikowi :wink:

Teraz planuję od niego tą książkę pożyczyć i przeczytać :super:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 10:08 pm   

Ja się ostatnio zastanawiałam czy nie pożyczyć w bibliotece Mikołajka :lol:
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 10:10 pm   

Kot napisał/a:
A tą książkę, którą teraz czytasz podarowałam na jakieś święto mojemu tacie, również wielkiemu miłosnikowi :wink:

Teraz planuję od niego tą książkę pożyczyć i przeczytać :super:


Kotku ja zrobiłam to samo co Ty :rotfl:
I przyznaję, że z premedytacją - kupiłam tego Mikołajka przyjaciółce na urodziny i teraz go od niej pożyczyłam :wink:
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 10:10 pm   

A ja się ostatnio przerzuciłam na "Kajko i Kokosza" ... mój ulubiony komiks sprzed lat... :rotfl:
_________________
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 10:13 pm   

Hihi mój tata to nawet prosił o ten prezent :rotfl: :rotfl: taki miłośnik :mrgreen: Ale już pytałam i mogę pożyczyć :rotfl:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 10:44 pm   

Mikołajek, to kultowa książka z dzieciństwa. podczas pobytu w Budapeszcie czytaliśmy sobie z Michałem na głos. obiektywnie stweirdzam, że najlepsza jest "Mikołajek na wakacjach" :rotfl:
tą najnowszą dostaliśmy od Rodziców na Gwiazdkę, ale nie było kiedy przeczytać. weźmiemy się za nią w nowym mieszkanku ;)
_________________
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 20, 2006 10:54 pm   

rorrim napisał/a:

A co jest w tym 6-paku DVD? Jest Emma?



Wszystkie 6 ekranizacji książek, wszystkie BBC,czyli:

- Duma i uprzedzenie
- Rozważna i romantyczna
- Perswazje
- Emma
- Opactwo Northanger
- Mansfield Park

Dystrybutor
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 2:24 pm   

Jakiś czas temu skończyłam "Zabić mnie" Chmielewskiej. Męczyłam się dość długo mimio że książka nie ma zbyt wielu stron. Intryga zaczęła mnie wciągać dopiero w połowie książki. Dla koneserów 8)

Właśnie nabyłam "Czarną polewkę" - najnowszy tom Jeżycjady. Już się nie mogę doczekać końca pracy :lol:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 2:36 pm   

Kot napisał/a:


Właśnie nabyłam "Czarną polewkę" - najnowszy tom Jeżycjady. Już się nie mogę doczekać końca pracy :lol:


Cooooo!!! Już jest??? Lecę do księgarni!
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 2:48 pm   

Dziś wyszła :hyhy:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
imbrulka 


Wiek: 47
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 3:06 pm   

Ostatnio "Dom dzienny, dom nocny" Olgi Tokarczuk. Miła, refleksyjna lektura na wakacje. Polecam.
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 08, 2006 11:17 am   

Zdecydowanie mogę wam polecieć książkę:
Biały oleander- nie pamietam autora ale książka na prawdę fajna. Opowiada o dziewczynce której mama trefia za kratki za morderstwo a ona zaczyna wędrowke po rodzinach zastępczych. Książka psychologiczna. Powstał ze 4 lata temu film na podstawie tej książki ale jest o wiele gorszy.
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
idrisi 

Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2006
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 9:54 am   

Również jestem fanką Chmielewskiej, i właściwie wracam do niej zawsze jak mam jakiegoś doła. Czytałam jej książki po kilkanaście razy i uwielbiam do niej wracać... Poza tym Tokarczuk jest cudowna! "Prawiek i inne czasy" czytaliśmy z D. parę lat temu nad morzem na głos - piękna opowieść i ten język!!!
Mikołajek też często czytany jest na głos... A w czasach nastoletnich uwielbiałam Siesicką, Montgomery... w ogóle chyba czytałam więcej niz teraz - brak czasu... Niedawno nastąpił powrót do Sue Towsend (chyba tak się pisze) i w wakacje odświerzyłam sobie wszystkie części "Sekretnego dziennika Adriana Mol'a"...
Czasem złapię się za Lema czy Ziemkiwicza, kiedyś Stephen King...
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 11:26 pm   

właśnie skończyłam i polecam:
Wiesław Myśliwski "Traktat o łuskaniu fasoli".
trudno powiedzieć o czym jest - o życiu pewnego pana. świetnie napisana, wielowątkowa, ciepła historia.
można kupić na prezent :)
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 10:18 pm   

ja uwielbiam czytać - byŁa to chyba moja pierwsza ulubiona forma rozrywki w dziecińtwie.
teraz, w dobie internetu, książki chyba idą trochę w zapomnienie.

co ostatnio czytaŁam/czytam:

1. "Pan Ibrahim i Kwiaty Koranu" Erica-Emmanuela Schmitta - piękna, poetycka opowieść o poszukiwaniu siebie

2. "Cesarzowa Orchidea" Anchee Min - opowiada historię cesarzowej Chin, sprawującej władzę w latach 1861 - 1905. Książka wspaniale opisuje sposób bycia mieszkańców oraz zwyczaje panujące na dworze cesarskim w Zakazanym Mieście, a także podejście do wszelkich zmian i nowości. Wskazuje również na przyczyny upadku cesarstwa chińskiego. Ciekwaym jest, przynajmniej dla mnie, że autorka książki byŁa kochanką Mao Zedonga i aktywną rewolucjonistką.

3. "Jak czerpać radość z każdego dnia - Odkryj swoje wewnętrzne piękno" Sarah Ban Breathnach - "ta książka to 366 wspaniaŁaych opowieści, dających otuchę i radość, napisanych z myślach o kobietach, które chcą żyć zgodnie z pragnieniami ciaŁa i ducha, uzyskać wewnętrzny spokój niezbędny do szczęśliwego życia". Codziennie czytam "opowieść" na dany dzień
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 12:00 am   

Również bardzo lubię czytać. Zazwyczaj czytam sobie podczas dojazdów do pracy- czyli razem 2h (wtedy często książki związane z moim zajęciem). A wieczorami już typowo dla przyjemności. Kiedyś miałam ambicje czytania wszelkich popularnych tytułów (tzw kultowych) albo wybierałam sobie coś w księgarni pod wpływem impulsu. Niestety czasami musiałam zaciskać zęby i przejść przez takie gnioty, że głowa boli. Niestety nie umiem zostawić niedoczytanej książki :znudzony:
Zmieniłam jednak swoje zwyczaje i czytam rzeczy może nie ambitne, ale takie, które mi się podobają i sprawiają radochę. Była więc Jane Austen, Grochola, Szwaja... Ale moją pasją nr1 jest Agatha Christie- po prostu uwielbiam i mam już ponad 40 książek
Po przeczytaniu tego postu stwierdziłam, że muszę się też zabrać za Chmielewską- tyle dobrego o Niej od Was słyszałam + ze względu na to, że jestem z Poznania. Może polecicie od jakiego tytułu najlepiej zacząć :?:
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 12:06 am   

Duniu nie wiem czy wiesz ale na Forum jest nawet caŁy wątek poświęcony twórczości Joanny Chmielewskiej
Może tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie
Ja Ci nie pomogę, bo nie przepadam za tą literaturą
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 8:53 am   

rorrim napisał/a:
A propos sfilmowanej Emmy - to są dwa filmy, ostatni z Gwyneth Partlow, ale ja uwielbiam nieco starszą, angielską wersję z wczesnych lat 90-tych.

:cool:
Wręcz odwrotnie - ta z Paltrow jest z 1995, a z Beckinsale z 1996.
A co do ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" (wspomnianej tu kilkakrotnie) to zdecydowanie lepsza wersja BBC z 1995 niż kinowa z 2005 r.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Kwi 17, 2007 8:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 9:11 am   

Cytat:
A co do ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" (wspomnianej tu kilkakrotnie) to zdecydowanie lepsza wersja BBC z 1995 niż kinowa z 2005 r.

zgadzam się z Asiek caŁkowicie :D
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 10:53 am   

Ja bardzo lubię czytać książki dotyczące drugiej wojny światowej.
Bardzo dobra pozycja to:
1. " Byłem asystentem doktora Mengele" autorstwa: Miklós Nyiszli

2. "Nadzieja umiera ostatnia- wyprawa w przeszłość autor: Halina Birenbaum
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:23 am   

Cytat:
Ja bardzo lubię czytać książki dotyczące drugiej wojny światowej

mój Criss uwielbia książki o takiej tematyce (oczywiście oprócz pozycji dot. projektowania stron internetowych). Mamy ich w domu mnóstwo. Raz przegiął - na 2-tygodniowe wakacje do Jastarni zabraŁ 3-tomową biografię Hitlera (razem 1200 stron) i przeczytaŁ caŁość od deski do deski. Nawet na plaży czytaŁ, rano przed śniadaniem i wieczorem przed snem. Tak mi się udzieliŁo, że mi się kiedyś Hitler przyśniŁ, jak mnie oprowadza po jakichś okopach. Masakra :?
Ale Criss nie jest w sumie molem książkowym - wiele wtedy też pozwiedzaliśmy
(piszę tak na wszelki wypadek, żebyście nie uznaŁy, że jestem z jakimś cyborgiem)
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 6:02 pm   

Ja bardzo lubię książki Sidneya Sheldona, Harla Cobena, Mary Higgins Clark, Jayne Ann Krentz, Tomasa Harrisa itp
Kiedy byłam młodsza czytałam książki Siesickiej, Minkowskiego i jeszcze innych polskich pisarzy, którzy tworzyli książki dla nastolatak :)
_________________
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 8:33 pm   

Siesicka i Minkowski! dokładnie jak ja :) jeszcze Musierowicz, Lindgren i Montgomery :) teraz Tokarczuk, Majewski, White, Cortazar, Plath, Woolf, Fox, Carroll i wiele wiele innych (KOCHAM czytać) :mrgreen:
_________________
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 9:08 pm   

Sajonara6 napisał/a:
Cytat:
A co do ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" (wspomnianej tu kilkakrotnie) to zdecydowanie lepsza wersja BBC z 1995 niż kinowa z 2005 r.

zgadzam się z Asiek caŁkowicie :D

A ja się przyłączam :super: Mogę tę ekranizację oglądać w kółko !!
Sajonara dzięki za wskazówkę odnośnie Chmielewskiej- już tam zaglądam :padam:
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 9:41 pm   

ależ wy oczytane dziewczyny jesteście :eek:

Cytat:
Sajonara dzięki za wskazówkę odnośnie Chmielewskiej- już tam zaglądam :padam:

nie ma za co Duniu :D
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 10:29 pm   

Chmielewska jest boska - uwielbiam szczególnie Całe zdanie nieboszczyka. :)
_________________
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:49 pm   

Hatifnatka napisał/a:
Chmielewska jest boska - uwielbiam szczególnie Całe zdanie nieboszczyka. :)

Może się skuszę na tą autorkę. Chyba nie czytałam żadnej jej książki, ale skoro taka dobra to zobaczymy :D
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 2:35 pm   

Dunia napisał/a:
Sajonara6 napisał/a:
Cytat:
A co do ekranizacji "Dumy i uprzedzenia" (wspomnianej tu kilkakrotnie) to zdecydowanie lepsza wersja BBC z 1995 niż kinowa z 2005 r.

zgadzam się z Asiek caŁkowicie :D

A ja się przyłączam :super: Mogę tę ekranizację oglądać w kółko !!

To tak jak ja :D Gra aktorska i muzyka - super!
A jak obejrzałam ekranizację z 2005 to wyglądałam najpierw tak : :zdziwiony: , następnie tak : :-? , później tak : :roll: , a na końcu : :lol: :cool: . Porażka....

A co do Chmielewskiej to dawno temu kuszona przez opinie kilku osób skusiłam się na jedną z jej książek (tytułu nie pamiętam, ale podobno była to ta najlepsza :oops: ) i zupełnie "nie poczułam bluesa".
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Kwi 23, 2007 2:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ilona83 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Sty 2007
Posty: 166
Skąd: Brzeziny
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 7:48 am   

Ja czytam Chmielewską, Norę Roberts, ale ostatnio ze względu na studia czytam książki psychologiczne
:arrow: asertywność
:arrow: kobieta asertywna
:arrow: anatomia miłości
_________________

 
 
 
Szpilka 

Wiek: 40
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 362
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:33 am   

a ja teraz troszkę kryminalnie: Fałszywy krok - Alex Kava i cała seria Donny Leon o komisarzu Brunettim
_________________


Buziaki Gość
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:17 am   

Ilona83 napisał/a:
Ja czytam Norę Roberts,

Jej książki chyba też czytałam:)
Ostatnio byłam w bibliotece i miałam wziąć Chmielewską na spróbowanie, ale stanęło na tym, że wyszłam obładowana Sheldonem i Higgins Clark. Może następnym razem wezmę Chmielewską :D
_________________
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 8:53 am   

Maveric napisał/a:
ale stanęło na tym, że wyszłam obładowana Sheldonem i Higgins Clark.


ooooo :o Pierwszy raz widzę na tym forum kogoś kto czytuje Higgins Clark :) Ale którą?? :hmgirl: Mary czy Carol?? no i co czytałaś, i co polecasz?? :D Ja uwielbiam Mary i powoli ale skutecznie skupuję wszystkie jej dostepne książki :D Póki co zebrałam:

Córeczka tatusia
Dom nad urwiskiem
Jesteś tylko moja

Milczący świadek
Moja słodka Sunday
Na ulicy gdzie mieszkasz
Nie trać nadziei
Przyjdź i mnie zabij

Pusta kołyska
Sen o nożu
Udawaj, że jej nie widzisz
Zanim się pożegnasz
Zatańcz z mordercą


Te na czerwono czytałam i w sumie mogę polecić wszystkie poza "Moja słodka Sunday" - wolę "spójne" książki a nie kilka opowiadań ;)

Jak się cieszę że w końcu znalazł się ktoś, kto lubi czytać to co ja :twisted:
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 9:54 am   

Jpuasz, kilka lat temu też czytałam Mary Higgins Clark, ale później mi przeszło :P , bo odkryłam kilku lepszych pisarzy "w tym stylu".
Z tych co wymieniłaś przeczytałam większość, "Pustą kołyskę" też (choć fabuła była mocna naciągana i z lekka SF - genetyka i te klimaty z tego co kojarzę).
Najbardziej ze wszystkich podobał mi się "Dom nad urwiskiem" - reszta moim skromnym zdaniem jest przynajmniej o klasę gorsza, ale przyjemnie się czyta, choć po którejś tam książce z kolei zaczął mnie trochę nużyć ten styl. No może jeszcze "Krzyk pośród nocy", którego nie wymieniłaś jest niezły i zapadł mi w pamięć. Kojarzę jezcze "Do zobaczenia", czytałam ją chyba jako drugą. Reszta mimo fajnego początku zmierza zawsze do happy endu, co tak jak wspomniałam po którejś książce jest już przewidywalne i nudne.
Jakbym wiedziała, że zbierasz to bym Ci odsprzedała, bo miałam ich sporo. A tak zostawiłam sobie tylko kilka, a reszta wylądowała już dawno temu w antykwariatach.
Pozdrawiam! :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Kwi 25, 2007 9:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:04 am   

jpuasz napisał/a:
Córeczka tatusia
Dom nad urwiskiem
Jesteś tylko moja

Milczący świadek
Moja słodka Sunday
Na ulicy gdzie mieszkasz
Nie trać nadziei
Przyjdź i mnie zabij

Pusta kołyska
Sen o nożu
Udawaj, że jej nie widzisz
Zanim się pożegnasz
Zatańcz z mordercą

Te na czerwono czytałam i w sumie mogę polecić wszystkie poza "Moja słodka Sunday" - wolę "spójne" książki a nie kilka opowiadań ;)
Jak się cieszę że w końcu znalazł się ktoś, kto lubi czytać to co ja :twisted:

Ja dopiero zaczynam z jej książkami, także dużego doświadczenia nie mam.
Wyporzyczyłam sobie Dom nad urwiskiem, Gdy moja śliczna śpi, Bądź mi zasze ku pomocy-ale to jest książka Mary i Carrol. To raczje taka bardziej opowiastka dobra przed świętami Bożego Narodzenia.
Wcześniej przeczytałam Nie ma jak w domu i jak dla mnie była baaardzo dobra, a teraz zabieram się za czytanie tego co mam. Następnym razem wyporzyczę te, o krórych pisałaś.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maverick Sro Kwi 25, 2007 10:16 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:34 am   

Asiek napisał/a:
Jakbym wiedziała, że zbierasz to bym Ci odsprzedała, bo miałam ich sporo. A tak zostawiłam sobie tylko kilka, a reszta wylądowała już dawno temu w antykwariatach.

A buuuu :( No szkoda, ale jakby ktoś miał książki Higgins Clark, Grafton albo Deaver'a, to ja jestem chętna :twisted: (o ile będę miała akurat kasę :] )
Asiek a jakich lepszych pisarzy odkryłaś?? :hmgirl: Bo mnie też się może spodoba ;)

Maveric napisał/a:
Wcześniej przeczytałam Nie ma jak w domu i jak dla mnie była baaardzo dobra


Hmmm nawet nie słyszałam :| Ale to poszukam i przeczytam :D Mary Higins Clark ma książki w tym samym styluy i przypuszczam, ze jak jedna Ci się spodobała to większość tez Ci przypadnie do gustu :D Choć w sumie jak widać na Asiek nie musi tak być ;)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:28 am   

jpuasz napisał/a:

Asiek a jakich lepszych pisarzy odkryłaś?? :hmgirl: Bo mnie też się może spodoba ;)

Mój ukochany :P Robert Goddard! O nim mogłabym długo, bo to zdecydowanie mój ulubiony pisarz. :)
I z sensacyjno-thrillerowo-kryminalnych to na pewno : Harlan Coben (choć wolę te bez jego bohatera Myrona), Patricia Cornwell (zwłaszcza pierwsze powieści, bo ostatnie to już wg mnie nie to samo, nudnawe), P.D. James (mają klimat) i jak ktoś lubi to Agatha Christie (acz też nie wszystko, bo sporo jest nudnawych, jakby ktoś był zainteresowany to mogę podać te najlepsze tytuły - mam jej wszystkie powiści, ponad 70 sztuk, więc wiem o czym piszę :) ).
A ostatnio przeczytałam książkę "I wstali z martwych" Fred Vargas i w sumie ciekawy inny styl pisania thrillerowego, chyba skuszę się na jej kolejną powieść.
Norę Roberts też czytywałam, a zdanie mam podobne jak do książek Higgins Clark. Czyli niekoniecznie są to książki, które gorąco polecam, ale przeczytać można. Jak lubicie ten styl to przeczytajcie Karen Robards "Dziewczyny z plaży".
Tyle o piasrzach powieści "thrillerowatych" :P , bo "romansowych", "obyczajowych", "historycznych" też czytuję.
_________________
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 11:41 am   

Nie ma jak w domu, to książka o kobiecie, która w dzieciństwie zabiła swoją matkę (nieszczęśliwy wypadek), ale przez wszystkich została uznana za dziecko bez skrupułów. Resztę dowiesz się, kiedy przeczytasz:)

Asiek ksiązki kilku autorów, o których wspominasz czytałam, czytam, ale niektórych nie znam. Ale chętnie spróbuję. Mam nadzieję, że przy najbliższej wizycie w bibliotece coś znajdę:)
_________________
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 10:27 pm   

ja teraz czytam "Zona podroznika w czasie" w wersji ang. ciezko bylo na poczatku, wcale mi sie nie podabala. ale kilka osob mnie namowilo i teraz nie moge sie oderwac.

ale najbardziej to sie nie moge doczekac nowego harrego...:) akurat bede miala wakacje i stane w kolejce ze wszytskimi dzieciakami;))
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 10:28 am   

lubię wrqacać do lektury "Małego Księcia"

a z książek ostatnio odkrytych polecam "Dom duchów" "Córka fortuny" "Eva Luna" i inne pozycje Peruwianki Isabel Allende.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 06, 2007 1:28 pm   

ja miaŁam okres pisarzy Ameryki Łacińskiej. PrzeczytaŁam wszystko Isabell Allende, trochę Marqueza - "Rzecz o mych smutnych dziwkach" jest niesamowita. No i oczywiście Coelho - przeczytaŁam wszystko , co pojawiŁo się na naszym rynku wydawniczym.
Potem trafiŁam na nurt hiszpański Carlosa Ruiz Zafona i jego "Cień wiatru" - bardzo wciągająca książka, można się związać z bohaterami i po przeczytaniu książki jeszcze kilka dni intensywnie myślaŁam o bohaterach (lubię jak książka i jej bohaterowie wchodzą w moje życie, stają się bliscy, jak przyjaciele).
Potem miaŁam okres Bliskiego Wschodu - Gina B. Nahai - przeczytaŁam chyba 3 jej książki ale tylko "Księżyc i anioŁ" wywarŁ na mnie mocne wrażenie i mogę z czystym sercem ją polecić.
Teraz czytam książki związane z Chinami i Japonią oraz Tybetem - odkryŁam "Siedem lat w Tybecie" (film widziaŁam 100 lat temu ale to książka zwaliŁa mnie z nóg); "Wyznania gejszy" - filmu prawie nie pamiętam a książka fantastyczna, "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" Lisy See - odkrycie ukazujące sposób życia ludzi XIX wiecznych Chin, no i "Cesarzowa Orchidea", o której pisaŁam wcześniej.
Teraz czytam "Gejszę z Gion", podobno pierwowzór "Wyznań gejszy".
Nastepne w kolejce jest "PachnidŁo" ale jakoś mnie do tej książki nie ciągnie
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 6:42 pm   

Ja również uwielbiam czytać. Czytam prawie zawsze i wszędzie. Wanna, łóżko, przy jedzeniu, w tramwaju, autobusie i każdym innym środku lokomocji (chyba, że siedzę za kołkiem :) ), w pracy, nawet w wc :wink: Uwielbiam: Norę Roberts, Deana Koontza, Harlana Cobena, Williama Whartona, , Agathę Christie, Kinga, Coelho. Zasadniczo czytam wszystko, co mi wpadnie w ręce i jak jakiś nowy autor mi się spodoba, to czytam po kolei wszystko jego autorstwa, co uda mi się znaleźć. Bibliotekę odwiedzam nie wiem ile razy w miesiącu :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez słonko Nie Cze 03, 2007 6:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 03, 2007 7:48 pm   

a ktoś może czytaŁ już najnowszą powieść Coelho :?: jakie wrażenia :?:
 
 
Katarzyna. 


Dołączyła: 12 Maj 2007
Posty: 66
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Cze 10, 2007 6:54 pm   

Ja najczęściej czytam Kinga, ostatnio trochę Browna i Williama Whartona. Tego ostatniego chyba lubię najbardziej.
Czasami jakiś kryminał wchłonę....
Czytam dosyć często 2-3 sztuki miesięcznie.
_________________
Kasia i Radek
Powiedzieliśmy sobie "TAK" w dniu 9.9.06
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 8:18 pm   

ostatnio przeczytalam Dom dzienny dom nocny Tokarczuk - fantastyczna książka a teraz pochlaniam Niezglębiony zamys I Allende i tez mi sie bardzo podoba
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl