Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Pora roku na ślub

happy_margaret - Czw Mar 26, 2009 3:06 pm
Temat postu: Pora roku na ślub
Drogie Forumowiczki,

rozpoczynam nowy watęk, bo nigdzie takiego nie znalazłam - Która pora roku jest według Was najlepsza na ślub?

Czekam na wszystkie Wasze odpowiedzi oraz wypełniajcie ankietkę :)

Znalazłam 2 artykuły na ten temat:
- http://www.saladlaciebie.pl/artykuly/pokaz/50.html
- http://www.saladlaciebie.pl/artykuly/pokaz/51.html
polecam do przeczytania :)

Debussy - Czw Mar 26, 2009 3:09 pm

Ja zagłosowałam na lato.
Argumenty? Jest ciepło, pora urlopowa (a zatem można w podróż poślubną wybyć), nie trzeba około ślubu chodzić na zajęcia na Uczelnię :razz: A zatem jest więcej czasu na ostatnie przygotowania.

agunia84 - Czw Mar 26, 2009 3:12 pm

Ja zagłosowałam na wiosnę, ale uważam, że dobrą porą roku na ślub jest jeszcze jesień i zima. :wink:
ava - Czw Mar 26, 2009 3:13 pm

Debussy napisał/a:
Ja zagłosowałam na lato.
Argumenty? Jest pora urlopowa


To akurat może być wadą, bo goście mogą w tym czasie planować sobie jakiś wyjazd :roll:

Ale też zaznaczyłam lato, tyle że chodziło mi głównie o "późne lato", czyli wrzesień. Dla mnie jest to najlepsza pora ze względu na pogodę - nie jest ani za gorąco, ani za zimno. Choć z drugiej strony za pogodą nie trafisz... :smile:

Debussy - Czw Mar 26, 2009 3:18 pm

ava napisał/a:
Debussy napisał/a:
Ja zagłosowałam na lato.
Argumenty? Jest pora urlopowa


To akurat może być wadą, bo goście mogą w tym czasie planować sobie jakiś wyjazd :roll:


Tak i właśnie dlatego rodzina dowiedziała się o naszych planach jak najwcześniej się dało. Czyli po zarezerwowaniu sali. To prawie półtora roku przed ślubem. Zaproszenia idziemy rozdawać w najbliższy weekend. Prawie 4 miesiące przed ślubem, właśnie po to, żeby goście zaplanowali sobie urlopy w innym terminie :)

Tajgete - Czw Mar 26, 2009 3:58 pm

A ja wybrałam zimę.... a co :razz:

Plusy:
- wolne terminy sali, kamerzystów i w ogóle każdego, więc mogliśmy wszystko załatwić w przeciągu 10 miesięcy

- zniżki (np. na samochód, jeden z zespołów proponował nam zniżkę)

- ludzie z reguły nie wyjeżdżają, nie mają innych wesel

- zawsze wiadomo, że będzie zimno

- sceneria jest bajkowa...

ava - Czw Mar 26, 2009 4:23 pm

Tajgete napisał/a:
A ja wybrałam zimę.... a co :razz:

Plusy:
- wolne terminy sali, kamerzystów i w ogóle każdego, więc mogliśmy wszystko załatwić w przeciągu 10 miesięcy
- sceneria jest bajkowa...


Co do terminów - masz całkowitą rację, moja znajoma zaliczyła wpadkę i w 2 miesiace zorganizowała ślub (był na początku lutego), choć z drugiej strony mój kuzyn w takiej samej sytuacji zorganizował wesele w 1, 5 miesiąca, a ślub był latem w połowie lipca - tyle, że nie mogli wybrzydzać przy wybieraniu, większość rzeczy brali jak leci :mrgreen:

Co do scenerii - Tobie Tajgete trafiła się akurat cudowana pogoda, wprost wymarzona na zimowy ślub, ale ile było dni z chlapą i błotem :roll:

Kociadło - Czw Mar 26, 2009 4:52 pm

lato - ja jestem zmarzlaczek, musi być słoneczko:) ale
wiosna też jest piękna - wszystko rozkwita:) ożywa ale
jesień tez ma swoje plusy - ale tylko ta piękna złota jesień ale
zimowy - prawdziwy zimowy - krajobraz tez jest super ale tylko dla tych co nie marzną i im to rybka :) ja się trzęsę na samą myśl wyjścia na mróz :)
Cytat:
zniżki (np. na samochód, jeden z zespołów proponował nam zniżkę)
- ludzie z reguły nie wyjeżdżają, nie mają innych wesel

nio racja to duży plus, niekiedy w lato gośc może powiedzieć że on nie wiedział o ślubie i ma już wycieczke zarezerwowaną albo ktoś go wcześniej zaprosił i jest lipa ::) może powiedzieć
każda pora jest dobra - każda ma swoje plusy i minusy - zależy jak się trafi i czego się oczekuje,
w lato też można trafić na burze zimno i chlapę

yennefer - Czw Mar 26, 2009 5:52 pm

Kociadło napisał/a:
lato - ja jestem zmarzlaczek, musi być słoneczko:) ale
wiosna też jest piękna - wszystko rozkwita:) ożywa ale
jesień tez ma swoje plusy - ale tylko ta piękna złota jesień ale
zimowy - prawdziwy zimowy - krajobraz tez jest super ale tylko dla tych co nie marzną i im to rybka :) ja się trzęsę na samą myśl wyjścia na mróz

nooo, identycznie ;) Dodałabym tylko, że latem mam duuużo wolnego (ciągle i niezmiennie).

Ambrozja - Czw Mar 26, 2009 6:06 pm

Zagłosowałam na lato, bo sama biorę ślub w lato :) ale wedlug mnie każda pora roku ma w sobie coś pięknego:

wiosna - wszystko kwitnie, jest świeżo i zielono
lato - słońce, ciepło i pięknie
jesień - kolorowe liście i te romantyczne mgły
zima - sceneria jak w królowej śniegu (jak u Taj) :)

Dorotka847 - Czw Mar 26, 2009 6:19 pm

Ja na nic nie zagłosowałam :razz: bo nie ma najlepszej pory na ślub albo inaczej każda pora jest dobra jeśli odpowiada Młodej Parze :razz: Ja brałam ślub jesienią była fantastyczna pogoda i miałam żółte liście na plener i było cudnie ale uwielbiam też lato bo jest ciepło i wiosnę bo wszędzie zielono a zima zawsze wydawała mi się kiepska na ślub ale jak zobaczyłam zdjęcia Taj :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: zmieniłam zdanie :)
Misiak87 - Czw Mar 26, 2009 8:09 pm

Wiosna, bo "cieplejszy wieje wiatr". :D
pszczoła - Nie Maj 10, 2009 10:13 pm

a ja myślę, że każda pora jest dobra. Jeśli jest tylko MIłOść, taka.. jedyna w swoim rodzaju, prawdziwa, szczera, wyjątkowa, jeśli kocha się najmocniej na świecie, ten jeden jedyny raz- każda pora jest dobra. Ba.. najlepsza. :wink:
kasia_m85 - Pon Maj 11, 2009 3:36 pm

Wg mnie wiosna a dokładnie maj i wczesny czerwiec:)Zreszta każdy miesiąc ma coś w sobie.Kiedyś chciałam slub zimą żeby było dużo sniegu i takie tam, ale u nas z tym sniegiem srednio a ja jestem zmarźlak wiec mi sie zmieniło (moja ciocia brała slub jak było minus 27 stopni-podobno tragedia).
A jak już przyszło co do czego to brałam pod uwage tylko maj i czerwiec i mam prawie na przełomie:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group