Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Kto z której strony?

EwaM - Sob Lip 26, 2008 9:46 am
Temat postu: Kto z której strony?
Mam bardzo pilne pytanie. Bo za 7 godzin ślub.
Kto jest z prawej a kto z lewej podczas wchodzenia do kościoła, wychodzenia, składania życzeń, na weselu przy stole? Chodzi mni oczywiście o młodą i młodego.

Malwina_łódź - Sob Lip 26, 2008 9:53 am

Wydaje mi się, że przy wchodzeniu młoda jest po prawej stronie męża, przy życzeniach również po prawej stronie (bo do młodej się najpierw dochodzi).
ava - Sob Lip 26, 2008 12:19 pm

Kobieta po prawej stronie mężczyzny- a np. przy stole, gdy po obu stronach mężczyzny siedzą kobiety to po prawej stronie powinna siedzieć ta ważniejsza (w tym przypadku śweżo poślubiona żona :) )
MalaJu - Sob Lip 26, 2008 12:25 pm

zdecydowanie kobieta po prawej - widac to na zdjeciach slubnych :)
mietka - Sob Lip 26, 2008 2:05 pm

no a mietka oczywiscie jak szla z ojcem to po lewej byla.... no i musielismy sie zamieniac przed oltarzem ;d
szept - Sob Lip 26, 2008 4:21 pm

Jak zaczęliśmy się spotykać z moim obecnie już narzeczonym,a niebawem mężem,to gdziekolwiek szliśmy,czy ulicą,czy polem zawsze uparcie szedł tak,żebym była po jego prawej stronie.
Zapytałam,dlaczego. Powiedział,że po to,by być blisko mojego serca ;)

No więc po tak długim czasie chodzenia zawsze i wszędzie,w dniu ślubu ustawimy się dobrze. No chyba,że zgłupiejemy doszczętnie i trema nas zeżre :wink:

Pamcia - Sob Lip 26, 2008 5:06 pm

Tez mialam dylemat kto po której stronie ale teraz juz jestem spokojna i mam nadzieje ze w dniu ślubu bede pamietac ze mam byc po prawej :) Na szczescie na codzien my tez tak chodzimy, ja po prawej.. :)
EwaM - Sro Lip 30, 2008 10:22 am

Szłam po prawej. ;) Wychodziliśmy z kościoła też w ten sposób. Ale poźniej już wszsytko się popitoliło. Podczas życzeń staliśmy odwrotnie i na sali też siedzieliśmy odwrotnie, bo tak nam pasowało do usadzenia gości.
ava - Sro Lip 30, 2008 10:46 am

EwaM napisał/a:
Ale poźniej już wszsytko się popitoliło. Podczas życzeń staliśmy odwrotnie i na sali też siedzieliśmy odwrotnie, bo tak nam pasowało do usadzenia gości.


Ale tak naprawdę to przecież nie jest istotne, najważniejsze, że mąż stał/siedział obok żony i żona obok męża :lol:

Debussy - Sro Lip 30, 2008 10:48 am

Ja to jednak zazwyczaj wolę być z jego lewej strony (od serca).
Dziwne, że w ogóle są takie wymogi. :razz:

Tajgete - Sro Lip 30, 2008 11:02 am

Zdecydowanie Wojtek będzie po mojej lewej stronie - po prawej noszę torebkę i zdążyłam się już przyzwyczaić, że jestem po Jego prawej. Na ślubie torebki mieć nie będę, ale siła przyzwyczajenia zwycięży... :lol:
=MiLi= - Sro Lip 30, 2008 11:44 am

Ja po prawej zawsze i wszędzie ;) bo słyszę tylko na lewe ucho, więc nie ma wyjścia ;) poza tym tak nam wygodnie :)
Malwina_łódź - Sro Lip 30, 2008 11:54 am

Ja zawsze chodzę po lewej stronie mojego Miśka, ale na ślubie się przemogę i będę po prawej :) W zasadzie to już trenujemy, żebym się na ślubie nie zapomniała :P
asia84 - Czw Lip 31, 2008 6:03 pm

Ja zawsze chodzę po prawej stronie Męża; tak też było przy składaniu życzeń, na sali, również siedziałam po prawej stronie :razz:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group