Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - pierwszy toast

gosc - Sro Lip 11, 2007 11:25 pm
Temat postu: pierwszy toast
kto powinien wznieść pierwszy toast na sali weselnej :?:
Początkowo myślaŁam, że któryś z ojców ale nie chcę tego, który nic nie będzie mówiŁ stawiać w niezręcznej sytuacji. PomyślaŁam, że może świadek Crissa. Co Wy na to :?:

dominiqsz - Czw Lip 12, 2007 12:09 pm

zazwyczaj pierwszy toast wznos i orkiestra, w momencie gdy goscie usiada juz za stołami i zaczna jesc obiadek :) Ale w sumie nie głupi pomysł zeby poprosic kogos o zrobienie tego :)
gosc - Czw Lip 12, 2007 12:46 pm

no tak ale jak Młodzi wchodzą na salę to goście już czekają na sali z szampanem. I po przywitaniu chlebem i solą chyba jest wznoszony jakiś toast, więc kto go wznosi :?:
Gabro - Czw Lip 12, 2007 12:56 pm

U nas pierwszy toast wzniosła orkiestra. Oni też zaintonowali "Sto lat" po naszym wejściu na salę.

Sajonaro, jeśli świadek Twojego Crissa nie będzie się czuł skrępowany tym, że ma publicznie wznosić toast, to niech go wzniesie :) Będzie miał większy wkład w Wasze wesele :)

gosc - Czw Lip 12, 2007 1:30 pm

dzięki Gabro za podpowiedź, jakoś do głowy mi nie przyszło, że to orkiestra może wznieść ten toast :? :oops:
Agha - Wto Kwi 15, 2008 6:36 pm

ale pomysł, aby albo młody albo świadek wzniósł pierwszy toast, nawet jakby to miało być, "zdrowie gości". A potem orkiestra może zacząć stolarza :-)
MalaJu - Pon Paź 13, 2008 11:25 pm

u nas pierwszy toast wzniosl świadek Pana Mlodego.
Ela_i_Adam - Wto Paź 14, 2008 10:43 am

u nas prawie wszystkie toasty a na pewno pierwszy wznosiła orkiestra :)
izunia_82 - Wto Paź 14, 2008 11:28 am

U nas pierwszy toast wzniosła orkiestra, a później to już różnie było, raz świadkowie, raz inni goście lub znowu orkiestra.
alexaw - Pon Sty 12, 2009 12:20 pm

Pierwszy toast z reguły wznosi orkiestra i tak jak było u nas, praktycznie cały czas to oni wiedli prym. Miałam wszakże poprosić mojego ojca o pierwszy toast ale nie chciałam go dodatkowo stresować:-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group