Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Zaproszeniowy problem

Edi - Pią Wrz 01, 2006 9:07 pm
Temat postu: Zaproszeniowy problem
Dziewczyny jak to jest z zapraszaniem na wesele kogoś kto jest w wojsku?? Bo mamy takich dwóch chłopaków których chcemy zaprosić a pojawił sie pewien problem. Otóż podobno na zaproszeniu musi być wybita kościelna pieczątka żeby ich w ogóle puścili na ślub :zdziwko:
Spotkał sie ktoś z czymś takim?? Bo to jest bardzo dziwne :niepewny:

bajeczka - Sob Wrz 02, 2006 11:44 am

Nie słyszałam o niczym takim............. :? :?
Pusiak - Sob Wrz 02, 2006 12:36 pm

Najlepiej to sie chyba u źródła zapytac... np w kancelarii :)
adriannaaa - Sob Wrz 02, 2006 1:58 pm

Ja się spotkałam, i rzeczywiście, ksiądz musiał poświadczyć na zaproszeniu dla wojskowego, że w danym dniu odbęzie się dany ślub. Pewnie wynika to z tego, że wojsko chce się chronić przed wyłudzaniem przepustek na fałszywe śluby.
Misiamo - Nie Wrz 03, 2006 9:09 am

Zgadza się. Na zaproszeniu musi być potwierdzenie księdza z parafii.
sylwia - Nie Wrz 03, 2006 10:01 am

dokładnie jest jak mówicie dziewczynki musi być pieczątka z parafi,że ten slub faktycznie odbędzie się.W wojsju są znane różne wyłudzenia przepustek,więc zabezpiecza się wojsko
Edi - Nie Wrz 03, 2006 4:37 pm

W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak udać się jutro do kancelarii po pieczątki. :|
W sumie to te pieczątki nie są aż takie złe, troche logiki w tym jest.
Ale z drugiej strony to, że ksiądz poświadczy na zaproszeniu , że dany ślub będzie miał miejsce, nie oznacza, że ten do kogo kierowane jest zaproszenie będzie faktycznie gościem na tym weselu. :roll:

Misiamo - Pon Wrz 04, 2006 9:49 am

Edi napisał/a:
Ale z drugiej strony to, że ksiądz poświadczy na zaproszeniu , że dany ślub będzie miał miejsce, nie oznacza, że ten do kogo kierowane jest zaproszenie będzie faktycznie gościem na tym weselu. :roll:


To prawda. Przyznam się, że ja też wykorzystałam ślub mojej koleżanki, żeby mój brat mógł przyjechać na przepustkę. Wysłałam mu zaproszenie na ślub, podstęplowane przez księdza z parafii, ale i tak go nie puścili :(

Edi - Pon Wrz 04, 2006 7:42 pm

Misiamo napisał/a:
Przyznam się, że ja też wykorzystałam ślub mojej koleżanki, żeby mój brat mógł przyjechać na przepustkę. Wysłałam mu zaproszenie na ślub, podstęplowane przez księdza z parafii, ale i tak go nie puścili :(


Ale dlaczego???

Alma_ - Pon Wrz 04, 2006 7:53 pm

Wiesz Edi, dowództwo jednostki ni ema żadnego obowiązku udzielić takiej przepustki, chyba że na własny ślub ;)
Misiamo - Pon Wrz 04, 2006 7:54 pm

Zaproszenie za późno wysłałam i on już miał przydzieloną wartę.
Edi - Pon Wrz 04, 2006 8:35 pm

Misiamo napisał/a:
Zaproszenie za późno wysłałam i on już miał przydzieloną wartę.


Szkoda. Tak sie teraz zastanawiam czy my nie za późno wysłaliśmy zaproszenia do wojska :roll:

Kasia13 - Sob Paź 08, 2011 1:34 pm

O rany! O czymś takim słyszę pierwszy raz . Czy takie pieczątki nadal obowiązują?
Może to zależy od jednostki. My tez mamy w rodzinie mundurowego.
Przez myśl mi nie przeszło,że trzeba stemplować zaproszenie w kancelarii. :o


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group