Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zaproszenia - Jak złożyć text i obsłuzyć drukarke?

Sisi - Sro Cze 16, 2004 1:51 pm
Temat postu: Jak złożyć text i obsłuzyć drukarke?
:oops: :oops: :oops:
Jak mam sprawdzić, czy będę mogła wydrukować zaproszenia w mojej drukarce? Jak ustawia sie format?
Jakiego programu najlepiej uzywać do składu textu? Czy da się w Wordzie?

Dzięki za pomoc.

Edyta - Sro Cze 16, 2004 2:05 pm

Ja częściowo robiłam zaproszenia w wordzie i wszystko poszło ok.

powinnaś spróbować jeśli nie bardzo znasz się na programach graficznych

pipi - Sro Cze 16, 2004 2:33 pm

Sisi czy Ty chcesz wkładać już przycięte kartki?
Z reguły wkłada się kartki A4 i potem wycina np. gilotyną
Z pociętymi kartkami to będziesz musiała sprawdzić metodą prób i błędów jak to jest w danej drukarce.

Istotną rzeczą jest sprawdzenie minimalnych marginesów jakie ma drukarka, bo to co umieścisz na marginesie nie zostanie wydrukowane.

olenka - Sro Cze 16, 2004 3:20 pm

Moj Łosiu zrobił w Corelu a ja robiłam w Wordzie:) i wyszło piekni tylko sobie inne czcianki instalowałam

w pierwswzej kolejności txt a potem przycinałam gilotynka:) szybko poszło

Próbuj Sisi. Powodzonka

A masz juz projekt zaproszenia, moze sie pochwalisz?

Sisi - Sro Cze 16, 2004 3:23 pm

Nie mam gilotynki. Myślałam, ze pozyczę od kolezanki, ale podobno ta gilotynka szarpie, więc się nie nadaje.
Mam kilka pomysłów, ale nie wiem, co z tego wyjdzie. Zaproszenia i muzyka to jak do tej pory dla mnie najwięjkszy problem :smut: .

Asia - Sro Cze 16, 2004 4:50 pm

Ja robiłam w wordzie, drukowałam na papierze A- 4.
kryszka - Czw Cze 17, 2004 1:50 am

Ja robiłam tylko i wyłącznie w Corelu, bo jest większa możliwość stosowania różnych trików i zabawy z tekstem.

Duży arkusz najpierw przycinam do formatu zbliżonego do A4 żeby zmieścił się w drukarce, potem drukuję tekst itp. No i potem rozcinam kartkę używając nożyka do tapet. Gilotyny nie polecam, bo faktycznie trzeba mieć wprawę w jej używaniu. Ale dobre są przycinarki do zdjęć - nic się nie przesuwa i dokładnie tnie.

ice - Czw Cze 17, 2004 9:21 am

A my caly tekst wpisalismy w Wordzie a pozniej metada kopiuj/wklej wklepywalismy w wszystko do Photoshopa .... zaproszenia wyszly suuuper .... mielismy czyste kartki zaproszen kupione chyba w KF i na nich drukowalismy ... fakt ze dobrze jest znac drukarke i wiedziec jaki ma margines drukowania ( wystarczy wydrukowac jedna strone z zerowymi marginesami i tekstem na calej szerokosci - w Wordzie menu plik/ustawienia strony/zakladka margines).
misia-misia - Sro Lut 01, 2006 1:47 pm

Ja też mam problem z WORDem :? Za chiny nie moge dopasowaćwydruku po obu stronach kartki. jak nie z tej strony zabraknie milimetra to zaś z drugiej :evil: Momentami tracę nerwy. Ale jak patrze na projekt zaproszenia to ... nerwy przechodzą :) Ciężka praca się opłaca. Napewno metoda prób i błędów dojde do doskonałego efektu końcowego :wink:
Agatka_P - Pon Cze 19, 2006 8:33 am

A jak dopasować test w wordzie żeby było wiadomo że się zmieści na tej kartce co chcemy?
fiona83 - Pon Cze 19, 2006 8:38 am

Plik --> Ustawienia strony --> Rozmiar papieru

Ustawiasz szerokość i wysokość jaka tylko Ci się podoba :mrgreen:

Agatka_P - Pon Cze 19, 2006 8:50 am

:prosze: dzięki fionka

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group